Nedělní shromáždění

Nedělní duchovní shromáždění je prostor pro zamyšlení a reflexi, sdílení i znovunalezení naděje a jistoty na každodenní cestě životem. Program je kombinací mluveného slova, hudby a dalších prvků, které přispívají k bohatému duchovnímu prožitku. Každé shromáždění má dané určité téma, které pak určuje náladu a tematické zaměření.

Program je otevřený veřejnosti a každý je srdečně vítán! Rodiče s dětmi mohou využít herny, lidé hůř slyšící mají k dispozici přijímač se sluchátky, který zajistí kvalitní poslech.

Podrobné informace najdete zde: Nedělní shromáždění Pražské obce unitářů

Říjen 2021

Svoboda

Vlastík Krejčí Základní unitářská hodnota je na první pohled jasná a srozumitelná, ovšem při hlubším pohledu je to složitější. Jak hledat skutečnou svobodu? Po shromáždění se koná prezentace Kamily Rajchrtové Pět jazyků lásky 4.
17. 10.
10:30 - 11:30
Čapkův sál
Anenská 5, Praha 1

“Světe, probuď se!”

Petr Samojský Svět se zdá být tak nějak stále rychlejší. Ale není to spíš naopak? Svět spí. A je na čase ho probudit. Na shromáždění se podílí Mantrovníci z východních Čech. Po shromáždění následuje další program zpívání manter v režii Mantrovníků a kruh sdílení Žít v srdci.
24. 10.
10:30 - 11:30
Čapkův sál
Anenská 5, Praha 1

Vstupujeme opět do stejné vody

Petr Samojský Naše tradiční slavnost žehnání vodám je tentokrát doplněna rozmýšlením nad Herakleitovým rčením současně s rozjímáním nad naší sbírkou vzorků vod z celého světa. Přineste s sebou vodu, kterou jste nabrali během minulého roku. Po shromáždění se koná prezentace Kamily Rajchrtové Pět jazyků lásky 5.
31. 10.
10:30 - 11:30
Čapkův sál
Anenská 5, Praha 1
Listopad 2021

Biblické mystifikace: Promluv, Jidáši!

Petr Samojský Když bylo nalezeno evangelium podle Jidáše, věřili jste, že to otřese křesťanstvím? Samozřejmě, neotřáslo. Ale proč vlastně ne? Je to dobře, anebo je to doklad o naší vlastní duchovní korupci?
14. 11.
10:30 - 11:30
Čapkův sál
Anenská 5, Praha 1
Nebyla nalezena žádná událost!