Nedělní shromáždění

Nedělní duchovní shromáždění je prostor pro zamyšlení a reflexi, sdílení i znovunalezení naděje a jistoty na každodenní cestě životem. Program je kombinací mluveného slova, hudby a dalších prvků, které přispívají k bohatému duchovnímu prožitku. Každé shromáždění má dané určité téma, které pak určuje náladu a tematické zaměření.

Program je otevřený veřejnosti a každý je srdečně vítán! Rodiče s dětmi mohou využít herny, lidé hůř slyšící mají k dispozici přijímač se sluchátky, který zajistí kvalitní poslech.

Podrobné informace najdete zde: Nedělní shromáždění Pražské obce unitářů

Leden 2022

Recept na pochopení pojmu “bůh”

Petr Samojský Potřebujeme slovo "bůh" ve své slovní zásobě? Pomáhá, anebo spíš mate? Lze bez toho, čemu se říká Bůh, žít dobrý život? Jak poznat to, co je nepoznatelné?
23. 1.
10:30 - 11:30
Čapkův sál
Anenská 5, Praha 1

Na co myslíš, to také jsi

Petr Samojský Co je zdrojem našich radostí dočasných, a co je zdrojem radosti a štěstí, které nepomíjejí?  V rozjímání nad tímto tématem nás bude provázet pěvecký sbor Fenix.
30. 1.
10:30 - 11:30
Čapkův sál
Anenská 5, Praha 1
Únor 2022

Unitářství a ulitářství

Matěj Čihák Unitářství je – ale to přece všichni víme, že? Ulitářství znamená být zalezlý ve své ulitě, v takzvané komfortní zóně. Jak se unitářství liší od ulitářství? A mohou mít něco společného?
6. 2.
10:30 - 11:30
Čapkův sál
Anenská 5, Praha 1

Kde jsme byli před sto lety?

Petr Samojský Náboženské řešení sociální otázky v duchu Svobodného Bratrství. Z původních myšlenek našich předchůdců k oslavě založení českého unitářství nad původními myšlenkami.
13. 2.
10:30 - 11:30
Čapkův sál
Anenská 5, Praha 1

Auto, co jede (jen) doprava

Petr Samojský Když věci fungují, jak mají, život je pohádka. Když ne, je to horší. Ale vždy se vyplatí neztrácet hlavu a nepouštět volant.
20. 2.
10:30 - 11:30
Čapkův sál
Anenská 5, Praha 1

Bůh, anebo člověk?

Petr Samojský Kde jsme byli před sto lety? Z původních myšlenek našich předchůdců k oslavě založení českého unitářství nad původními myšlenkami.
27. 2.
10:30 - 11:30
Čapkův sál
Anenská 5, Praha 1
Nebyla nalezena žádná událost!