Nedělní shromáždění

Nedělní duchovní shromáždění je prostor pro zamyšlení a reflexi, sdílení i znovunalezení naděje a jistoty na každodenní cestě životem. Program je kombinací mluveného slova, hudby a dalších prvků, které přispívají k bohatému duchovnímu prožitku. Každé shromáždění má dané určité téma, které pak určuje náladu a tematické zaměření.

Program je otevřený veřejnosti a každý je srdečně vítán! Rodiče s dětmi mohou využít herny, lidé hůř slyšící mají k dispozici přijímač se sluchátky, který zajistí kvalitní poslech.

Podrobné informace najdete zde: Nedělní shromáždění Pražské obce unitářů

Leden 2021

Prožitek Nepoznatelného

Petr Samojský Jak důležitá je pro nás zkušenost, prožitek? Na duchovní cestě je prožitek základem. Jaké jsou pilíře zkušenosti vaší osobní duchovní cesty?  
24. 1.
10:30 - 11:30
Čapkův sál
Anenská 5, Praha 1

Život ve třech kruzích

Petr Samojský Je mnoho způsobů, jak rozumět životu i jak svůj život prožívat. Je jich až tolik, že je snadné se v nich ztratit, anebo na život rezignovat. Princip tří kruhů nám dává překvapivě jednoduchý a univerzální základ!
31. 1.
10:30 - 13:00
Čapkův sál
Anenská 5, Praha 1
Únor 2021

Tíha viny a lehkost osvobození

Petr Samojský Udělat chybu, provinit se proti někomu anebo proti vlastnímu svědomí, to vše nás všechny čas od času potká. A protože to je nevyhnutelné, tím důležitější je zvládat umění odpuštění.
7. 2.
10:30 - 11:30
Čapkův sál
Anenská 5, Praha 1

Psí kusy a jiné podivnosti

Petr Samojský Český jazyk má nejen pravidla, ale i nemalé svéráznosti. Definuje nás – jak pravidly, tak i těmi svéráznostmi!
14. 2.
10:30 - 11:30
Čapkův sál
Anenská 5, Praha 1

Libri Prohibiti

Petr Samojský Jsou informace vhodné, stejně jako nevhodné. Církevní dějiny jsou provázeny snahou o ochranu člověka před nevhodnými informacemi, třeba i s pomocí inkvizice. Dnes máme svobodu a zákaz knih a informací nehrozí. Anebo přece?
21. 2.
10:30 - 11:30
Čapkův sál
Anenská 5, Praha 1

Kdo má duši i uši

Petr Samojský Tolik už toho bylo řečeno o podstatě člověka, tolik toho víme, a přece tolik nám toho zůstává skryto v neznámu! Neškodí si čas od času udělat inventuru: co víme jistě, co se dozvědět chceme, a o co je třeba marné usilovat?
28. 2.
10:30 - 11:30
Čapkův sál
Anenská 5, Praha 1
Nebyla nalezena žádná událost!