Středník

Krátký duchovní program na pomezí klasického duchovního shromáždění a krátkého společenského setkání. Jeho nedílnou součástí je i volné, přirozené sdílení myšlenek a případně pokrmu v závěrečné části.

Název programu Středník svým významem odkazuje hned k několika věcem, které se v tomto programu spojují: Koná se vždy ve středu, která je vprostřed týdne; a to v poledne, tedy uprostřed dne; odehrává se ve středu Prahy; a svým způsobem je to i určitá střední cesta, co se týče formátu. Pokud nemůžete přijít osobně, můžete se zúčastnit i po internetu, program je vysílán v reálném čase (a následně uložen jako záznam) zde:

www.sirsispolecenstvi.cz/programy/strednik

Podobně jako je význam stejnojmenného interpunkčního znaménka, Středník je prostor pro určité zastavení se a spočinutí. Je to pomlka uprostřed shonu týdne – místo, čas a příležitost, které může každý účastník prostě věnovat sobě samému.

Vás všechny, kdo bydlíte nebo pracujete v Praze, zveme k našemu setkávání. Budete vítání! Pokud chcete, přineste si s sebou i svůj oběd; káva a čaj budou k dispozici. Středník vám i s obědem nezabere více než hodinu, a pokud se budete chtít zúčastnit jen samotné formální části programu, postačí vám půlhodina.

Leden 2022

Kdo nese odpovědnost za tvoji duši?

Petr Samojský Člověk nemusí být zrovna Faust, aby se zaobíral otázkou své duše. Každý člověk má zodpovědnost sám za sebe, za své duševní a fyzické zdraví, a totéž platí i o duši. Jak je to s tvou duší?
26. 1.
12:00 - 13:00
Únor 2022

Proč je dobré věřit na zázraky?

Petr Samojský Unitářská tradice říká, že zázraky jsou založené na pověrách. Zkusme se nad otázkou zázraků zamyslet z trochu jiného úhlu.
2. 2.
12:00 - 13:00
Hašplův sál
Anenská 5, Praha 1

Slunce v duši

Petr Samojský Jak přežít ve zdraví ve městě prostoupeném smogem v pochmurných dnech bez slunečního svitu? Pomůže nám slunce v duši. Co ale dělat, když i slunce v duši je zakryto oblaky?
9. 2.
12:00 - 13:00
Hašplův sál
Anenská 5, Praha 1

Kdo jsou tvoji nepřátelé?

Petr Samojský Asi každý má někoho, koho má rád, a ví také, koho rád příliš nemá. Kdo jsou tvoji nepřátelé, a proč? Existuje možnost nemít nepřátele?
16. 2.
12:00 - 13:00
Hašplův sál
Anenská 5, Praha 1

Nastává inflace člověka

Petr Samojský Média běžně hovoří o otázkách finanční inflace. O inflaci hodnot a člověka se již hovoří méně. Jakou cenu platíme za civilizovaný a kulturní život?
23. 2.
12:00 - 13:00
Hašplův sál
Anenská 5, Praha 1
Nebyla nalezena žádná událost!