Středník

Krátký duchovní program na pomezí klasického duchovního shromáždění a krátkého společenského setkání. Jeho nedílnou součástí je i volné, přirozené sdílení myšlenek a případně pokrmu v závěrečné části.

Název programu Středník svým významem odkazuje hned k několika věcem, které se v tomto programu spojují: Koná se vždy ve středu, která je vprostřed týdne; a to v poledne, tedy uprostřed dne; odehrává se ve středu Prahy; a svým způsobem je to i určitá střední cesta, co se týče formátu. Pokud nemůžete přijít osobně, můžete se zúčastnit i po internetu, program je vysílán v reálném čase (a následně uložen jako záznam) zde:

www.sirsispolecenstvi.cz/programy/strednik

Podobně jako je význam stejnojmenného interpunkčního znaménka, Středník je prostor pro určité zastavení se a spočinutí. Je to pomlka uprostřed shonu týdne – místo, čas a příležitost, které může každý účastník prostě věnovat sobě samému.

Vás všechny, kdo bydlíte nebo pracujete v Praze, zveme k našemu setkávání. Budete vítání! Pokud chcete, přineste si s sebou i svůj oběd; káva a čaj budou k dispozici. Středník vám i s obědem nezabere více než hodinu, a pokud se budete chtít zúčastnit jen samotné formální části programu, postačí vám půlhodina.

Leden 2021

Spiritualita všedního dne

Petr Samojský Náboženství, duchovno, spiritualita – nevnímáme je jako synonyma. Je to rozumné, ale zároveň v tom rozlišování tkví velké nebezpečí pro naši duši.
27. 1.
12:00 - 13:00
Únor 2021

Být jako strom

Petr Samojský Nejde o objímání stromů, ale pouze o intenzivní inspiraci. Mít pevné kořeny, korunou spočívat v nebi... Být jako strom!
10. 2.
12:00 - 13:00

Zdroj jistoty v nejistém světě

Petr Samojský V Bibli se píše: „A já ti pravím, že ty jsi Petr; a na této skále zbuduji svou církev a brány pekel ji nepřemohou." O jakou církev se vlastně jedná? A co všechno pro nás tato slova mohou znamenat? Pohleďme na odkaz biblických slov jinak, než činí lidová tvořivost.
17. 2.
12:00 - 13:00

Bůh jako otazník, anebo vykřičník?

Petr Samojský Mnoho představ se dá odvodit od jednoho prostého slova – Bůh.  Je jen třeba rozlišit ty správné od špatných – a to se právě jeví jako jeden z nejtěžších úkolů člověka.
24. 2.
12:00 - 13:00
Nebyla nalezena žádná událost!