Středník

Krátký duchovní program na pomezí klasického duchovního shromáždění a krátkého společenského setkání. Jeho nedílnou součástí je i volné, přirozené sdílení myšlenek a případně pokrmu v závěrečné části.

Název programu Středník svým významem odkazuje hned k několika věcem, které se v tomto programu spojují: Koná se vždy ve středu, která je vprostřed týdne; a to v poledne, tedy uprostřed dne; odehrává se ve středu Prahy; a svým způsobem je to i určitá střední cesta, co se týče formátu. Pokud nemůžete přijít osobně, můžete se zúčastnit i po internetu, program je vysílán v reálném čase (a následně uložen jako záznam) zde:

www.sirsispolecenstvi.cz/programy/strednik

Podobně jako je význam stejnojmenného interpunkčního znaménka, Středník je prostor pro určité zastavení se a spočinutí. Je to pomlka uprostřed shonu týdne – místo, čas a příležitost, které může každý účastník prostě věnovat sobě samému.

Vás všechny, kdo bydlíte nebo pracujete v Praze, zveme k našemu setkávání. Budete vítání! Pokud chcete, přineste si s sebou i svůj oběd; káva a čaj budou k dispozici. Středník vám i s obědem nezabere více než hodinu, a pokud se budete chtít zúčastnit jen samotné formální části programu, postačí vám půlhodina.

Červenec 2021

Chceš rozesmát pánaboha?

Petr Samojský Spisovatel, filmový tvůrce a filosof Woody Allen si klade tuto otázku, a hned na ni také odpovídá: „Sděl mu své plány do budoucnosti.“ Tento žert se nám teď nabízí k hlubšímu zamyšlení.
28. 7.
12:00 - 13:00
Srpen 2021

Ďáblova léčka

Petr Samojský Už pár dní uběhlo od našich novoročních předsevzetí (taky jste si nějaká předsevzali?), jak jsme na tom teď s jejich realizací? Tento zvyk je zábavný a neškodný jen napohled...
4. 8.
12:00 - 13:00

Recept na dobrý den

Petr Samojský Přejeme si navzájem dobrý den. Ale vůbec to není samozřejmost dokázat žít tak, aby naše dny byly dobré. Vyzkoušejte osvědčený recept!
18. 8.
12:00 - 13:00

Prostor mezi černou a bílou

Petr Samojský Kdo by se bránil radovat se z pestré škály barev mezi černou a bílou? A přece se barvám nezřídka vyhýbáme. Nevěříte? Stačí, když je obrazně použijeme jako znázornění našeho myšlení, když myslíme černobíle. Uvědomujeme si vůbec, o co tak přicházíme?
25. 8.
12:00 - 13:00
Září 2021

Slib člověčenství

Petr Samojský Slib člověčenství – zní to zvláštně a nezvykle, byť se týká naprosto každého z nás bez výjimky. Každoroční slavnost, při které si připomínáme myšlenku jednoty v různosti, tolerance a vzájemného porozumění.
1. 9.
12:00 - 13:00
Nebyla nalezena žádná událost!