Středník

Krátký duchovní program na pomezí klasického duchovního shromáždění a krátkého společenského setkání. Jeho nedílnou součástí je i volné, přirozené sdílení myšlenek a případně pokrmu v závěrečné části.

Název programu Středník svým významem odkazuje hned k několika věcem, které se v tomto programu spojují: Koná se vždy ve středu, která je vprostřed týdne; a to v poledne, tedy uprostřed dne; odehrává se ve středu Prahy; a svým způsobem je to i určitá střední cesta, co se týče formátu. Pokud nemůžete přijít osobně, můžete se zúčastnit i po internetu, program je vysílán v reálném čase (a následně uložen jako záznam) zde:

www.sirsispolecenstvi.cz/programy/strednik

Podobně jako je význam stejnojmenného interpunkčního znaménka, Středník je prostor pro určité zastavení se a spočinutí. Je to pomlka uprostřed shonu týdne – místo, čas a příležitost, které může každý účastník prostě věnovat sobě samému.

Vás všechny, kdo bydlíte nebo pracujete v Praze, zveme k našemu setkávání. Budete vítání! Pokud chcete, přineste si s sebou i svůj oběd; káva a čaj budou k dispozici. Středník vám i s obědem nezabere více než hodinu, a pokud se budete chtít zúčastnit jen samotné formální části programu, postačí vám půlhodina.

Duben 2021

Tajemství naplněné prázdnoty

Petr Samojský Černá je černá, bílá bílá, a stejně tak je jasné, co je prázdné a co plné. Ale už naši dávní předci věděli, že realita je složitější než povrchní pohled.
21. 4.
12:00 - 13:00

Požehnání

Petr Samojský Jsou mnohé pojmy a názory, některé i velmi rozšířené, které údajně pocházejí z bible. Některé z nich však s biblickou skutečností nemají mnoho společného, spíš s lidskou fantazií.
28. 4.
12:00 - 13:00
Květen 2021

Když pravda bolí

Petr Samojský Střet s pravdou může být bolestivý jako pád z kola, ba může být smrtelný jako autonehoda.  Naštěstí existují ochranné pomůcky!
12. 5.
12:00 - 13:00

Pochopit, nebo odpustit?

Petr Samojský Dva odlišné pojmy, které spolu nesouvisí. Ale nesouvisí spolu jen zdánlivě; ve skutečnosti je mezi nimi hluboká provázanost!
26. 5.
12:00 - 13:00
Nebyla nalezena žádná událost!