Nedělní shromáždění

Nedělní duchovní shromáždění je prostor pro zamyšlení a reflexi, sdílení i znovunalezení naděje a jistoty na každodenní cestě životem. Program je kombinací mluveného slova, hudby a dalších prvků, které přispívají k bohatému duchovnímu prožitku. Každé shromáždění má dané určité téma, které pak určuje náladu a tematické zaměření.

Program je otevřený veřejnosti a každý je srdečně vítán! Rodiče s dětmi mohou využít herny, lidé hůř slyšící mají k dispozici přijímač se sluchátky, který zajistí kvalitní poslech.

Podrobné informace najdete zde: Nedělní shromáždění Pražské obce unitářů

Říjen 2022

Shromáždění: Proveďme revoluci v myšlení!

Petr Samojský Je nejrychlejší na světě; je nejsilnější, nejmocnější – myšlenka. Právě před sto lety 8. října 1922 na toto téma hovořil N. F. Čapek. Jak se kolem toho tématu mohou formovat naše myšlenky dnes? Z cyklu kde jsme byli před sto lety?
9. 10.
10:30 - 11:30
Čapkův sál
Anenská 5, Praha 1

Shromáždění: Jako host…

Vlastík Krejčí Jak je to s principem uvítání hosta? Platí pravidlo pohostinnosti, anebo jak se říká, host do domu, hůl do ruky?
16. 10.
10:30 - 11:30
Čapkův sál
Anenská 5, Praha 1

Shromáždění: Neběžet životem sám!

Petr Samojský Shromáždění věnované památce RNDr. Ladislava Pivce, Ph.D. Vzpomeňme jeho památky a odkazu. Láďa, jak jsme mu všichni říkali, byl významným členem Unitarie po mnoho desítek let; již v dětském věku přicházel s rodiči, pak byl aktivním členem unitářské mládeže. A byť jste ho neznali, jeho odkaz vám může být inspirací!
23. 10.
10:30 - 11:30
Čapkův sál
Anenská 5, Praha 1

Shromáždění: Cesty ke štěstí

Petr Samojský Život je jako cesta, říká se. Dá se říct, že život je jako cesta za štěstím? Právě před sto lety o otázce štěstí svérázným způsobem hovořil N. F. Čapek k Svobodnému bratrství v pražském Obecním domě. Z cyklu kde jsme byli před sto lety?
30. 10.
10:30 - 11:30
Čapkův sál
Anenská 5, Praha 1
Listopad 2022
Nebyla nalezena žádná událost!