Nedělní shromáždění

Nedělní duchovní shromáždění je prostor pro zamyšlení a reflexi, sdílení i znovunalezení naděje a jistoty na každodenní cestě životem. Program je kombinací mluveného slova, hudby a dalších prvků, které přispívají k bohatému duchovnímu prožitku. Každé shromáždění má dané určité téma, které pak určuje náladu a tematické zaměření.

Program je otevřený veřejnosti a každý je srdečně vítán! Rodiče s dětmi mohou využít herny, lidé hůř slyšící mají k dispozici přijímač se sluchátky, který zajistí kvalitní poslech.

Podrobné informace najdete zde: Nedělní shromáždění Pražské obce unitářů

Červenec 2022

Shromáždění: Co je hodno tvého úsilí?

Petr Samojský Ať je to fyzická či duševní energie, čas, pozornost, cit a tak dále, čemu je chceme dát?  Čas našeho života nemilosrdně plyne, a tak je na místě otázka, jak s ním vlastně zacházíme.  
3. 7.
10:30 - 11:30
Čapkův sál
Anenská 5, Praha 1

Shromáždění: Jednoduché řešení? Bohužel nemáme.

Petr Samojský „Nemáme.“ V dobách relativně nedávných to byla v obchodech běžná odpověď. „Kdy to budete mít?“ „Nevíme.“ Dnes obchody kypí zbožím. Kdy si to zboží budeme moct koupit? „Nevíme.“ A nakonec je v tom kus pravdy – některé otázky prostě odpověď nemají!
17. 7.
10:30 - 11:30
Čapkův sál
Anenská 5, Praha 1

Shromáždění: Lze žít bez krásy?

Petr Samojský Krása je pojem kulturní a estetický, a mohlo by se zdát, že k životu ji v zásadě nepotřebujeme. Ale život bez krásy, byl by to život nebo spíš jen přežívání? Takže pojďme si uvědomit, co je pro nás vlastně doopravdy krásné!
24. 7.
10:30 - 11:30
Čapkův sál
Anenská 5, Praha 1
Srpen 2022

Shromáždění: Cesta je cíl

Jana A. Rašková Mnoho je na světě cest, to všichni ví. Víme ale, co je jejich cílem a kudy k tomu osobnímu vysněnému cíli vykročit? Kde se nacházíme ve svém vlastním duchovním růstu? A pomůže nám vědět, že cesta sama může být i cíl.
7. 8.
10:30 - 11:30
Čapkův sál
Anenská 5, Praha 1

Shromáždění: Prožitek Nepoznatelného

Petr Samojský Jak důležitá je pro nás zkušenost, prožitek? Na duchovní cestě je prožitek základem. Jaké jsou pilíře zkušenosti vaší osobní duchovní cesty?  
21. 8.
10:30 - 11:30
Čapkův sál
Anenská 5, Praha 1

Shromáždění: Tíha viny a lehkost osvobození

Petr Samojský Udělat chybu, provinit se proti někomu anebo proti vlastnímu svědomí, to vše nás všechny čas od času potká. A protože to je nevyhnutelné, tím důležitější je zvládat umění odpuštění.
28. 8.
10:30 - 11:30
Čapkův sál
Anenská 5, Praha 1
Nebyla nalezena žádná událost!