Středník

Krátký duchovní program na pomezí klasického duchovního shromáždění a krátkého společenského setkání. Jeho nedílnou součástí je i volné, přirozené sdílení myšlenek a případně pokrmu v závěrečné části.

Název programu Středník svým významem odkazuje hned k několika věcem, které se v tomto programu spojují: Koná se vždy ve středu, která je vprostřed týdne; a to v poledne, tedy uprostřed dne; odehrává se ve středu Prahy; a svým způsobem je to i určitá střední cesta, co se týče formátu. Pokud nemůžete přijít osobně, můžete se zúčastnit i po internetu, program je vysílán v reálném čase (a následně uložen jako záznam) zde:

www.sirsispolecenstvi.cz/programy/strednik

Podobně jako je význam stejnojmenného interpunkčního znaménka, Středník je prostor pro určité zastavení se a spočinutí. Je to pomlka uprostřed shonu týdne – místo, čas a příležitost, které může každý účastník prostě věnovat sobě samému.

Vás všechny, kdo bydlíte nebo pracujete v Praze, zveme k našemu setkávání. Budete vítání! Pokud chcete, přineste si s sebou i svůj oběd; káva a čaj budou k dispozici. Středník vám i s obědem nezabere více než hodinu, a pokud se budete chtít zúčastnit jen samotné formální části programu, postačí vám půlhodina.

Červen 2022

Středník: Buddhovo poselství lásky

Petr Samojský Každý, kdo se zajímá o duchovní otázky života, si asi uvědomuje zásadní význam lásky. Buddhův odkaz nám v tomto ohledu nabízí pozoruhodnou inspiraci.
29. 6.
12:00 - 13:00
Hašplův sál
Anenská 5, Praha 1
Červenec 2022

Středník: Co ohrožuje náš svět?

Petr Samojský Politické demagogie, války, fanatismus, terorismus, ekologická krize, těmi svět velmi trpí. Co však je světu ohrožením největším?
6. 7.
12:00 - 13:00
Hašplův sál
Anenská 5, Praha 1

Středník: Pravda skrytá za zrcadlem

Petr Samojský Upíři se údajně vyhýbají pohledu do zrcadla.  Ale i pro běžného smrtelníka pohled do zrcadla nemusí být snadný, když v něm hledáme pravdu.
13. 7.
12:00 - 13:00
Hašplův sál
Anenská 5, Praha 1

Středník: Kde se sejdou dva nebo tři

Petr Samojský Zamysleme se nad účelem duchovního společenství. Co od něho čekat? K čemu může být dobré? Chce-li člověk žít náboženským životem, chce-li duchovně růst, potřebuje společenství nebo ne?
20. 7.
12:00 - 13:00
Hašplův sál
Anenská 5, Praha 1

Středník: Prozřetelnost má smysl pro humor

Petr Samojský Také se vám stalo, že jste si malovali budoucnost v růžových barvách, leč Osud měl pro vás jiný plán a doslova vás zaskočil netušeným problémem, komplikací nebo ironickou shodou okolností? Život je leckdy plný paradoxů a bizarních náhod. Co s tím?
27. 7.
12:00 - 13:00
Hašplův sál
Anenská 5, Praha 1
Srpen 2022

Recept na dobrý den

Petr Samojský Přejeme si navzájem dobrý den. Ale vůbec to není samozřejmost dokázat žít tak, aby naše dny byly dobré. Vyzkoušejte osvědčený recept!
3. 8.
12:00 - 13:00
Hašplův sál
Anenská 5, Praha 1

Zdroj jistoty v nejistém světě

Petr Samojský V Bibli se píše: „A já ti pravím, že ty jsi Petr; a na této skále zbuduji svou církev a brány pekel ji nepřemohou." O jakou církev se vlastně jedná? A co všechno pro nás tato slova mohou znamenat? Pohleďme na odkaz biblických slov jinak, než činí lidová tvořivost.
10. 8.
12:00 - 13:00
Hašplův sál
Anenská 5, Praha 1

Středník: Věřit nebo vědět?

Petr Samojský Rozlišujeme dostatečně mezi tím, co doopravdy víme, co tušíme, a čemu věříme? Je dobré věřit něčemu a v něco bez ověření?
24. 8.
12:00 - 13:00
Hašplův sál
Anenská 5, Praha 1

Středník: Co je tvým posláním na Zemi?

Petr Samojský Někteří lidé věří tomu, že každá věc i událost, ať dobrá či nedobrá, má svůj účel a smysl. Pokud tomu je tak, jak vidíš své poslání na Zemi?
31. 8.
12:00 - 13:00
Hašplův sál
Anenská 5, Praha 1
Nebyla nalezena žádná událost!