Středník

Krátký duchovní program na pomezí klasického duchovního shromáždění a krátkého společenského setkání. Jeho nedílnou součástí je i volné, přirozené sdílení myšlenek a případně pokrmu v závěrečné části.

Název programu Středník svým významem odkazuje hned k několika věcem, které se v tomto programu spojují: Koná se vždy ve středu, která je vprostřed týdne; a to v poledne, tedy uprostřed dne; odehrává se ve středu Prahy; a svým způsobem je to i určitá střední cesta, co se týče formátu. Pokud nemůžete přijít osobně, můžete se zúčastnit i po internetu, program je vysílán v reálném čase (a následně uložen jako záznam) zde:

www.sirsispolecenstvi.cz/programy/strednik

Podobně jako je význam stejnojmenného interpunkčního znaménka, Středník je prostor pro určité zastavení se a spočinutí. Je to pomlka uprostřed shonu týdne – místo, čas a příležitost, které může každý účastník prostě věnovat sobě samému.

Vás všechny, kdo bydlíte nebo pracujete v Praze, zveme k našemu setkávání. Budete vítání! Pokud chcete, přineste si s sebou i svůj oběd; káva a čaj budou k dispozici. Středník vám i s obědem nezabere více než hodinu, a pokud se budete chtít zúčastnit jen samotné formální části programu, postačí vám půlhodina.

Srpen 2022

Středník: Zdroj jistoty v nejistém světě

Petr Samojský V Bibli se píše: „A já ti pravím, že ty jsi Petr; a na této skále zbuduji svou církev a brány pekel ji nepřemohou." O jakou církev se vlastně jedná? A co všechno pro nás tato slova mohou znamenat? Pohleďme na odkaz biblických slov jinak, než činí lidová tvořivost.
17. 8.
12:00 - 13:00
Hašplův sál
Anenská 5, Praha 1

Středník: Slyšte Dobrou zprávu!

Petr Samojský Tradiční křesťanské církve zvěstují Dobrou zprávu, že lidé jsou spaseni Ježíšovou obětí. Máme jako unitáři také nějakou Dobrou zprávu?
24. 8.
12:00 - 13:00
Hašplův sál
Anenská 5, Praha 1

Středník: Co je tvým posláním na Zemi?

Petr Samojský Někteří lidé věří tomu, že každá věc i událost, ať dobrá či nedobrá, má svůj účel a smysl. Pokud tomu je tak, jak vidíš své poslání na Zemi?
31. 8.
12:00 - 13:00
Hašplův sál
Anenská 5, Praha 1
Září 2022
Říjen 2022

Středník: Věřit nebo vědět?

Petr Samojský Rozlišujeme dostatečně mezi tím, co doopravdy víme, co tušíme, a čemu věříme? Je dobré věřit něčemu a v něco bez ověření?
5. 10.
12:00 - 13:00
Hašplův sál
Anenská 5, Praha 1
Nebyla nalezena žádná událost!